Dlaczego warto skorzystać z audytu stron www?

Inne

Wydaje ci się, że masz profesjonalnie zaprojektowaną stronę internetową, a content jest rzeczywiście na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Szybko jednak możemy się zdziwić, jeżeli na przykład z czystej ciekawości biznesowej zlecimy audyt stron internetowych. Okaże się, że nasza konkurencja ma bardziej atrakcyjne pod względem graficznym witryny, a informacje na nich zawarte są bardziej merytoryczne. Może się również okazać, że potencjalni internauci w porównaniu do innych firm na naszej stronie będą chcieli zostać o wiele krócej. Po to właśnie robi się profesjonalny audyt, aby można było wychwycić wszystkie mankamenty dotyczące informacji branżowych, a także niedociągłości w sferze samego projektowania. Wówczas można szybko je poprawić.

Jakie błędy może wychwycić audyt stron internetowych?

Warto też zauważyć, że podczas audytu wskazane mogą być błędy czysto techniczne, o których nawet wcześniej nie wiedzieliśmy. Takie deficyty mogą dotyczyć, chociażby kodu witryny. Dodatkowo poza poprawnie skonstruowaną treścią mogą być też dopasowane nagłówki. Są to pozornie proste zabiegi, ale będą wymagały jednak doświadczenia ze strony specjalistów. Chodzi nie tylko o atrakcyjność czysto językową, ale również dopasowanie do wymogów wyszukiwarek. Zwróćmy uwagę na to, że takie wymagania będą też na bieżąco się zmieniały. W końcu technologie internetowe oraz sztuczna inteligencja są w nieustannej transformacji. Wymogi muszą być, więc aktualne.

Jaki jest główny cel audytu?

Oczywiście w sytuacji, gdy ma być wykonany audyt stron internetowych, nie chodzi tylko i wyłącznie o wskazanie błędów dla satysfakcji poprawności albo komfortu estetycznego. W efekcie firmy powinny wykorzystywać takie usługi z uwagi na osiągnięcie lepszej pozycji witryny w kontekście pozycjonowania. Jest to etap po prostu kluczowy, zanim przeprowadzone będą dalsze działania marketingowe mające na celu szybsze wyszukanie naszej witryny przez potencjalnych internautów. Oczywiście takie audyty, z uwagi na skuteczność, trzeba przechodzić regularnie.