Jak podjąć się organizacji ślubu?

Inne

W życiu każdej pary następuje ten przełomowy moment, gdy wspólnie decydują, że chcą się pobrać. O ile wieść o ślubie sprawia radość samej parze, rodzinie i przyjaciołom, o tyle może się okazać, że przygotowania do uroczystości dodadzą sporo stresu i niepokoju.Ten najpiękniejszy dzień w życiu każdej pary musi być wyjątkowy.

Jak sprawić, żeby organizacja ślubu była dla nas przyjemna?

Po pierwsze: nie stresować się. Łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić – pomyślisz. Warto spokojnie podejść do sprawy. Nie można zbytnio denerwować się detalami i warto już na samym początku uzmysłowić sobie, że ten dzień ma być przede wszystkim szczęśliwy, a nie idealny.

O czym trzeba pamiętać podczas organizacji ślubu?

Podczas organizacji ślubu musimy pamiętać o wielu rzeczach. W zależności od tego, czy bierzemy ślub cywilny czy kościelny lista spraw do załatwienia będzie inna.

Poniżej wymieniono najważniejsze kwestie organizacyjne:

Organizacja ślubu cywilnego:
– zamówienie terminu w Urzędzie,
– wybranie miejsca – podjęcie decyzji czy weźmiemy ślub w placówce Urzędu Stanu Cywilnego, czy wolelibyśmy zaprosić urzędnika w inne miejsce i tam odprawić ceremonie – obecnie ten drugi sposób staje się coraz bardziej popularny,
– wybranie świadków,
– zaproszenie gości.

Organizacja ślubu kościelnego
– uczęszczanie na nauki przedmałżeńskie,
– umówienie terminu ślubu w wybranym kościele (zazwyczaj jest to parafia panny młodej),
– wybranie świadków,
– zawiadomienie gości.

Podczas naszego ślubu chcemy, żeby wszystko poszło zgodnie z planem, jednak warto zdać sobie sprawę, że jeśli jakiś szczegół nie będzie dopracowany lub coś po drodze się nie uda, to nie koniec świata. Cieszmy się tą wspaniałą uroczystością!