Jak poprawić wygląd swoich oczu?

Inne

Z wiekiem powieki stają się coraz mniej elastyczne i powoli zaczynają tracić swój pierwotny kształt. Niestety nawet używając różnego rodzaju kremów, nie jesteśmy w stanie zahamować tego pracesu, który dla wielu osób jest symbolem starości. Plastyka powiek dolnych to dobre posunięcie, jeśli chcemy zlikwidować charakterystyczne zasinienia lub worki pod oczami.

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym krokiem musi być konsultacja ze specjalistą, rozwianie wszelkich wątpliwości dzięki zadawaniu trafnych pytań oraz sprawdzenie, na co można sobie w naszym przypadku pozwolić. Lekarz zaprezentuje pacjentowi lub pacjentce, na czym będzie polegał zabieg, dzięki czemu stres z nim związany znacznie się zmniejszy. Bezpośrednio przed zabiegiem należy wykonać szereg rutynowych badań laboratoryjnych oraz pozostać na czczo przynajmniej na sześć godzin przed planowanym zabiegiem. Zdjęcia z plastyki powiek znajdziecie pod adresem https://www.lineacorporis.pl/galeria/plastyka-powiek.

Jak przebiega plastyka powiek dolnych?

Zabieg związany z napięciem powiek dolnych nie należy do mocno skomplikowanych, le mimo to może się wiązać z pewnymi komplikacjami, które występują bardzo rzadko, ale jednak mają miejsce. W pierwszej kolejności chirurg nacina skórę wzdłuż linii rzęskowej i dalej tak, aby odkryć mięsień okrężny wokół oka. Następnie wycinany zostaje nadmiar skóry i zakładane są szwy. Warto wspomnieć, że operacja powiek dolnych jest trudniejsza i zdecydowanie bardziej skomplikowana niż zabieg powiek górnych. Opisany sposób jest jednym z wielu. W dużej ilości przypadków pacjenci decydują się na korygowanie laserowe powiek, które oferuje mniejsze ryzyko przecięcia mięśnia okrężnego oka i bardziej estetyczną bliznę.