Jakie są rodzaje wkładek do butów?

Inne

Zakup wkładek do butów tylko z pozoru wydaje się łatwym zadaniem. Jednak wizyta w sklepie obuwniczym lub sportowym może przysporzyć wiele trudności z doborem tych odpowiednich. Przyjrzyjmy się, czym się charakteryzują poszczególne rodzaje.

Czy charakteryzują się wkładki amortyzujące?

Ten rodzaj wkładek przygotowany jest w taki sposób, by zwiększyć amortyzację stopy podczas ruchu. Przykładem mogą być wkładki żelowe, dzięki dodatkowej warstwie zwiększają komfort poruszania się, a także zapobiegają otarciom pięt. Są one przeznaczone dla osób, które cierpią na zmęczone, bolesne stopy, a także chodzą w niewygodnym obuwiu. Znaleźć można różne rodzaje wkładek, np. wkładki Sidas dedykowane obuwiu sportowemu lub też modele, które świetnie sprawdzą się do butów roboczych.

Możemy znaleźć wkładki masujące, czy też wkładki magnetyczne. Należą one do grupy wkładek terapeutycznych. Ich działanie polega na masażu leczniczym i akupresurze. Zaprojektowane są w taki sposób, by ucisk wywierany był na kluczowe miejsca w stopach. Ma to działanie kojące, pobudzające oraz wzmacniające. Na rynku znaleźć możemy różne rodzaje wkładek masujących: żelowe, miękkie, lateksowe lub z wypustkami. Niektóre modele są nasączone olejkami eterycznymi, co wpływa na komfort użytkowania. Większość z nich ma tak przystosowaną powierzchnie, by stopa mogła oddychać.

Co cechuje wkładki Sidas do butów sportowych?

Wkładki do butów sportowych dedykowane są osobom, które zajmują się uprawianiem różnych sportów, np. bieganie, narciarstwo, kolarstwo. Warto skorzystać  z zakupu dodatkowych wkładek, gdyż te, które znajdziemy w kupionych przez nas butach, są uniwersalne. Oznacza to, że gdy mamy specyficzną budowę stopy, mogą okazać się niewłaściwe, a nawet szkodliwe. Odpowiednio dobrane wkładki zapewnią lepszą amortyzację ruchów oraz dodatkową ochronę przed otarciami i kontuzjami. Mogą poprawić jakość naszych treningów oraz uzyskiwanych przez nas wyników, a także zmniejszyć dolegliwości bólowe.