Komu mogę sprzedać mój złom?

Inne

Jeśli masz w domu jakieś niepotrzebne rzeczy, bo akurat porządkowałeś piwnicę, strych czy garaż albo robiłaś remont poczekaj zanim wyniesiesz je do śmietnika. Być może za to, co dla Ciebie jest bezużyteczne, ktoś inny będzie chciał nawet zapłacić. Kto może być zainteresowany Twoimi śmieciami? Na przykład firma zajmująca się skupem złomu.

Co można sprzedać jako złom?

Do skupu złomu Miliomet możemy przynieść różnego rodzaju materiały:
– każdy rodzaj metalu, w tym żeliwo, aluminium, ale przede wszystkim wartościowe metale kolorowe,
– makulaturę, czyli gazety, kartony czy stare książki oraz
– elektrośmieci jak np. stare telefony, komputery, zabawki, sprzęt AGD i RTV oraz świetlówki.
Na złomowisko powinniśmy także zabrać kable elektryczne, które kryją w sobie cenne metale. Zarobimy też sprzedając plastikowe nakrętki od butelek.
Sprzedażą złomu zajmują się też niektóre firmy produkcyjne, które wytwarzają metalowe odpady jako skutek uboczny ich podstawowej produkcji.

Kogo interesuje sprzedaż złomu?

Firmy zajmujące się skupem złomu często dokonują utylizacji odpadów, dając tym samym nowe życie złomowi, który im sprzedaliśmy. W przypadku metali oznacza to ich odzysk, inaczej recycling. ‘Odzyskane’ metale mogą być znów sprzedane. Dzięki temu ogranicza się potrzebę wydobycia nowych metali i produkcji ich stopów.
Firmy skupujące złom zajmują się więc także jego późniejszą sprzedażą. Wśród chętnych na ich ofertę znajdują się firmy wykorzystujące w produkcji elementy metalowe, zakłady produkcyjne a nawet jubilerzy.