Najpopularniejsze gry strategiczne

Gry strategiczne

Gry strategiczne, jak sama nawa wskazuje, polegają na opracowaniu optymalnej taktyki związanej z prowadzoną rozgrywką. Są różne cele planowanych działań, jednak twórcy gier z reguły stawiają przed graczami konkretne cele. Jakie pozycje cieszyły się ogromną popularnością?

Gra strategiczna – Sid Meier’s Civilization

To cała seria gier strategicznych, która polega na rozwinięciu wybranej przez gracza cywilizacji do poziomu, który zapewni mu panowanie nad światem. Każda z części charakteryzowała się nieco inną mechaniką, a fani nie są zgodni co do tego, która z nich jest najlepsza. Choć gra ma już swoje lata, z pewnością jest dobrą propozycją na rozpoczęcie przygody ze strategiami.

Gra strategiczna – Age of Empires

To kolejna z gier, w której zadaniem gracza jest doprowadzenie wybranej przez siebie cywilizacji do optymalnego rozkwitu. Możliwe jest dokonanie wyboru spośród aż 12 nacji, a każda z nich ma nieco inne wady i zalety. Rozwój odbywa się poprzez gromadzenie surowców niezbędnych do tworzenia budynków i armii. Dbając o optymalny rozwój swojego miasta, można nawet podbić inne cywilizacje.

Gra strategiczna – Stellaris

To propozycja polskiego studia Paradox Interactive. Akcja rozgrywa się w kosmosie, a podstawowym zadaniem, jakie postawiono przed graczami, jest stworzenie iście galaktycznego imperium o ogromnym zasięgu. Choć największe znaczenie w przypadku tej gry ma ekspansja, niemalże równą wagę należy przyłożyć do dbanie o dobro całej nacji – to jest zapewnianie jej regularnych dostaw pożywienia oraz surowców. W grze można projektować własne statki kosmiczne, co jest z pewnością interesującym dodatkiem do strategicznej rozgrywki.