W jaki sposób dbać o media relations?

Inne

Kreując swoją markę, wiele osób zapomina o tym, żeby zadbać o media relations. Wynika to z faktu, że skupiając się na swojej marce, bardzo łatwo jest zapomnieć o tym, jak bardzo jest to ważne. Jeśli więc chcemy zadbać o to, żeby nasza firma była pozytywnie odbierana w mediach, bardzo ważne jest to, żeby zadbać o skuteczne narzędzi narzędzia media relations.

Na czym polega media relations?

Wiele osób prowadząc swoją firmę, nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo ważne jest to, żeby zachować dobre relacje pomiędzy firmą a mediami. Dzięki temu, że będziemy mieli dobre kontakty medialne, łatwiej nam będzie utrzymywać pozytywny wizerunek naszej marki. Poza tym, stosując odpowiednie narzędzia media relations, z łatwością będziemy mogli zaistnieć w środowisku, co pozwoli nam wybić się nam ponad konkurencję. Pamiętajmy o tym, że dzisiejsza opinia na temat naszej działalności, nie polega jedynie na tym, jaki produkt bądź usługę oferujemy. To, jak będziemy wyglądać w mediach i to, jak będą one nas kreować, jest równie ważnym czynnikiem. Nie dbając o nasze relacje media-marka, nawet posiadając najlepszy produkt, nie wybijemy się ponad resztę.

Jakie narzędzia media relations możemy wykorzystać dla naszej marki?

Jeśli chcemy zadbać o to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez resztę, bardzo ważne jest, żeby dobry przekaz medialny. Jednak żeby zadbać o przekaz medialny, najpierw musimy wiedzieć, przez jakie narzędzia możemy to zrobić. Do najbardziej popularnych należą:

  • wywiady, które pozwolą naszym klientom nas poznać
  • informacje prasowe, dzięki którym klient będzie wiedział co się u nas dzieje
  • zapraszanie dziennikarzy do przedsiębiorstwa
  • uczestnictwo w konferencjach prasowych,
  • komentarze na wszelkich rodzajach mediów (telewizja, radio, instagram itp.)

Korzystając z tych mediów narzędzi, będziemy mogli być pewni, że nasza relacja z klientem i mediami będzie na dobrym poziomie. Jednak poza samą znajomością narzędzi, bardzo ważne jest jeszcze to, żeby umieć z nich korzystać. W tym celu bardzo opłacalne często okazuje się wynajęcie osoby, która się tym zajmie.

Autor: monikaapitz.pl