Czy alkohol to dobry pomysł na prezent?

Inne

Jeżeli decydujemy się na prezent w formie alkoholu, to warto zainwestować w coś, co będzie nie tylko smakować, ale i dobrze wyglądać. Zdecydowana większość podarunków tego typu to wina w torebkach ozdobnych, ale trzeba wiedzieć, że decyzja o zakupie tego typu upominku powinna być przemyślana tak samo gruntownie, jak decyzja o każdym innym rodzaju prezentu. Zestawy upominkowe z dodatkowym gadżetem mogą być świetną odskocznią od tradycyjnie opakowanych trunków.

Szklanki a zestawy

Większość oferowanych w sklepach zestawów składa się z butelki alkoholu i dwóch szklanek, które spakowane są w ochronne, kartonowe opakowanie. Zestawy to coś, co znajdziemy wszędzie. Zazwyczaj opakowanie wyraźnie sugeruje też, co jest w środku. Szklanki kolekcjonerskie, które pochodzą od konkretnego producenta alkoholu, to nie lada gratka dla fanów, ale dwie sztuki mogą się wydawać odrobinę zbyt małą ilością. Ciekawsze byłoby zakupienie zestawu szklanek wraz z butelką ulubionego trunku osoby obdarowywanej – jeśli nie znajdziemy nigdzie wymarzonego zestawu, to warto wykonać go samemu.

Zestawy upominkowe dla smaku

Zakup alkoholu nie musi być jedynie czymś w rodzaju informacji, że wiemy, co lubi jubilat lub solenizant. Ciekawszą formą dla obdarowanego mogą być zestawy, które, zapakowane w drewniane skrzynki pomogą odkryć mu nowe smaki. Kilka miniaturowych butelek, z których każda zaprezentuje obdarowanemu nowy, nieznany smak, to naprawdę ciekawa propozycja, którą warto rozważyć. Eleganckie opakowanie z drewna to dodatkowy atut, który pozwoli na zgrabne przekazanie upominku, bez potrzeby pakowania go w cokolwiek innego.