Monitor gamingowy

Monitor gamingowy

Dla zawodowego gracza przede wszystkim liczy się odpowiedni sprzęt. Przed zakupem akcesoriów do gry zwracana jest głównie uwaga na komputer, jednak odpowiednio wyposażony monitor odgrywa również dużą rolę.

Jak wybrać właściwy monitor gamingowy?

Od odpowiedniego wyboru monitora i jego parametrów zależy jakość i efekty wizualne podczas gry. Ma to wpływ na właściwą jakość kolorów i jasność ekranu. Przy zakupie monitora, pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę jest rodzaj zamontowanej w nim matrycy, która decyduje o parametrach wyświetlacza. Rynek sprzedaży oferuje monitory gamingowe, które posiadają matryce typu: IPS, VA czy TN. Najczęściej wybieranym rodzajem jest popularna matryca TN. Jej cena jest odpowiednia do jakości obrazu.

Rozdzielczość monitora i jego wielkość

To druga bardzo ważna kwestia przy zakupie monitora. Największą popularnością mogą pochwalić się ekrany o rozdzielczości Full HD. Jej główną zaletą jest to, że monitory posiadające taką rozdzielczość kosztują mniej niż te z wyższej półki, a również cieszą oko gracza. Wielkość monitora powinna być uzależniona od własnych potrzeb. Przed zakupem przydatne będzie dokładne przeanalizowanie miejsca, w którym mamy zamiar grać. Najbardziej popularne monitory to te o wielkości 24 cali, które bez problemu mieszczą się na każdym biurku i nadają się zarówno do pracy jak i gry.

Przede wszystkim wybór odpowiedniego monitora jest uzależniony od funduszy, jakie mamy w planach na niego przeznaczyć. Jednak nie należy kierować się najniższymi cenami produktów, gdyż mogą rozczarować początkującego gracza.