Świat sprzętu gamingowego

Komputer gamingowy

Komputer gamingowy – co to takiego?

Jest to po prostu rodzaj komputerów mobilnych, które zostały stworzone na użytek graczy. Jest to profesjonalny sprzęt, który zostaje stworzony przez najwybitniejszych inżynierów. Ze względu na graczy, zostały one wyposażone bardzo mocne karty graficzne. Bardzo często mają też czterordzeniowe procesory i dużą pojemność pamięci RAM. Takiego rodzaju sprzęt dysponuje najwyższej jakości karty dźwiękowe i głośniki oraz inne funkcje, na przykład podświetloną klawiaturę czy dodatkowe klawisze. Powinno się też zwrócić uwagę na ciekawy design.

Jakie są plusy i minusy takiego sprzętu?

Jedna z głównych zalet to mobilność, ponieważ dosyć często musimy zmieniać miejsce, jednakże nie chcielibyśmy kończyć naszą przygodę z graniem. Kolejnym atut to zajmuje bardzo mało miejsca i nie trzeba poddawać go konfiguracji No i dość spora oszczędność energii. Co do wad to też można kilka znaleźć. Po pierwsze nie można go rozbudować, co skutkuje niskim ulepszeniem. Po drugie niska wydajność oraz dość wysokie ceny. Do tego dochodzi brak możliwości moddingu i overclockingu.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna?

Pierwsza rzecz to matryca, która winna zobrazować jakość Full HD, a przekątna musi mieć 17 cali. Kolejne dość istotne kwestie to procesor i karta graficzna, mają za zadanie dawać wydajność. Należy zwrócić uwagę na pamięć RAM, największa jest jak największa (najodpowiedniejsze to rodzaj kości DDR3). Następne to głośniki, które mają za zadanie generacje dźwięku dobrej jakości. W przypadku gdy jakość nie jest zadowalająca, kolejna opcją są głośniki zewnętrzne.

Każdy miłośnik znajdzie coś dla siebie, jednak warto podjąć dobrą decyzję pod względem jakości i gustów, bo każdy może mieć inną, a warto przystanąć nad tym, by sprzęt długo służył i był naszą pomocą.

Polecamy serwis www.3gramy.pl