Wybór monitora dla gracza

Monitor gamingowy

Odpowiedni sprzęt komputerowy jest dzisiaj powszechnie dostępny. Początkujący gracze, jak i również zawodowi przywiązują dużą wagę do jakości sprzętu, jaki mają w planach zakupić w celach rozrywkowych.

Monitor gamingowy dla gracza

Odpowiedni ekran to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia miejsca rozrywki dla osoby grającej. Jak dobrze wybrać właściwy monitor przy optymalnej cenie? Należy brać przede wszystkim uwagę podzespoły i parametry naszego komputera. Monitor powinien być odpowiednio dopasowany. Jeśli na przykład decydujemy się na większą rozdzielczość monitora, powinniśmy przedtem sprawdzić wydajność VGA. Należy również mieć na uwadze technologię synchronizacji obrazu. W przypadku gdy następuje brak zgodności między kartą graficzną a technologią, nie możemy mówić o synchronizacji obrazu.

Proporcje ekranu

Jest to istotny szczegół przy wyborze monitora. W zależności od tego, w jakich grach specjalizuje się gracz, odpowiednie będą różne proporcje obrazu. Najczęściej wybieraną opcją dla gier zwanych ,,strzelankami” jest monitor o proporcjach 16:9, który zapewnia lepszą kontrolę nad rozrywką i lepszą widoczność. Natomiast jeśli specjalizujemy się w grach, które łączą w sobie wyścigi samochodowe lepszą opcją będzie ekran o parametrach 21:9. W grach typu Need For Speed monitor ten zapewni szersze pole widzenia, które ułatwia wyprzedzenie przeciwnika.
Wybór monitora zależy oczywiście od funduszy, jakimi dysponujemy, jednak należy zwracać uwagę na to, w jakiego typu gry przewidujemy grać najczęściej.