Czy trening EMS jest bezpieczny?

Inne

Na temat treningu z elektrostymulatorem krąży wiele różnych opinii. Wiele osób twierdzi, że ten rodzaj treningu jest całkowicie bezpieczny dla organizmu człowieka. Znajdą się jednak osoby, które twierdzą, że może zagrażać on życiu a nawet zdrowiu. Jaka jest prawda na temat treningu EMS? Czy jest bezpieczny i można go stosować spokojnie, czy może lepiej ćwiczyć w tradycyjny sposób?

 

Jak działa trening EMS?

Trening EMS to trening, podczas którego wykorzystywane są impulsy elektryczne wysyłane do mózgu. Brzmi groźnie, ale jak się okazuje wcale, aż tak groźnie nie jest. Impulsy wysyłane przez elektrody umieszczone w specjalnym stroju są na tej samej częstotliwości, jak działa nasz mózg. Właśnie dlatego można powiedzieć, że są całkowicie niegroźne. Mózg, który dostaje bodziec wysyła kolejne impulsy do neuronów rozmieszczonych w mięśniach. Impulsy te sprawiają, że mięśnie kurczą się częściej. Wszystko to sprawia, że trening staje się bardziej efektywny

 

Trening EMS – dla kogo niebezpieczny?

Okazuje się jednak, że trening EMS, może być niebezpieczny dla zdrowia. Jest pewna grupa osób, która ze względu na własne bezpieczeństwo nie powinna stosować tego rodzaju ćwiczeń. Mowa tu o osobach przewlekle chorych na padaczkę, nadciśnienie oraz choroby serca. Mowa tu zwłaszcza o osobach, które mają wszczepiony rozrusznik serca. Trening EMS odradzany jest również kobietom w ciąży. Na kobietach w ciąży nie można prowadzić żadnych badań, z tego też powodu nie można powiedzieć, jaki konkretnie wpływ mają impulsy elektryczne, na płód w łonie matki. Trening EMS jest całkowicie bezpieczny dla pozostałych osób.

Sprawdź ofertę na: studiosynergy.pl