Na czym polega wymiana stawu biodrowego?

Inne

Terapia stawu biodrowego jest bardzo prosta – szczególnie, gdy wykorzystamy nowoczesne metody w tym zakresie, których to medycyna współczesna oferuje naprawdę bardzo wiele. Stosując nowoczesne rozwiązania terapeutyczne wymiana biodra jest bardzo sprosta, szybka i skuteczna. Warto zastosować tego rodzaju rozwiązania i konkretnie wiedzieć, jak zastosować takie zabiegi już dzisiaj. To naprawdę potrafi sporo zdziałać i nas skutecznie wspierać.

Dlaczego warto wykonać taki zabieg, jak wymiana biodra?

Ponieważ przejście tego rodzaju procedur istotnie jest w stanie wydłużyć życie pacjenta, poprawić komfort oraz zredukować ryzyko innych schorzeń współistniejących. Sam zabieg wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu przewodowym (potocznie znieczuleniu w plecy), co pozwala unikać wielu powikłań znieczulenia ogólnego – szczególnie u bardzo zaawansowanych wiekowo pacjentów. Oprócz tego wchodzi w grę kwestia techniki operacyjnej, która pozwala na wykonanie jednego cięcia oraz tym samym dostanie się do przestrzeni stawowej. Usuwane są elementy kostne, takie jak proksymalna część kości udowej oraz tworzona jest nowa panewka, najczęściej poprzez osadzenie w jej obrębie specjalnej protezy. Sama proteza w obrębie kości jest mocowana za pomocą specjalnych krętów oraz ortopedycznego cementu, który utrzymuje ja w obrębie kanału szpikowego kości udowej. O wymianie biodra możecie poczytać na https://www.sport-klinika.pl/zabiegi/zabiegi-operacyjne/endoproteza-biodra-stawu-biodrowego/.

Czy trzeba takie biodro wymieniać?

Ortopedzi i producenci deklarują, że wymiana biodra spokojnie wystarczy na czas około 15-tu lat, chociaż bardzo często pacjenci korzystają z protezy do śmierci. Jest to doskonałe rozwiązanie, które poprawia komfort, znosi ból oraz pozwala na dłuższe, szczęśliwsze życie.